طبقه بندی مطالب - مختصری در مورد تاجیکستان ودانشگاههایش و مشکلات دانشجویان

مختصری در مورد تاجیکستان ودانشگاههایش و مشکلات دانشجویان


+ طبقه بندی مطالب

سلام به دوستان و خوانندگان عزیز

می بخشید چند وقتی شد که از تاجیکستان و مسائل دانشگاهی و درسی دور شده بودم راستش این انتخابات باعث اصلیش بود با تذکر یکی از دوستان و تجدید نظر خودم دیدم بهر حال این وبلاگ را من برای آشنا شدن دوستانی که تمایلی به تاجیکستان آمدن دارند باز کردم و اصولا باید مطالبش در این مورد باشد هر چند که انتخابات هم به همه ما ربط دارد و من نیز از نگاه خودم و بیشتر در مورد خارج از کشور صحبت کرده بودم ولی با این حال ترجیحاً مطالب مربوط به انتخابات را که نوشته بودم به یک صفحه با نام درباره انتخابات و آمار خارج از کشور منتقل کردم تا کسانی که علاقه دارند به آنجا سری بزنند و نظر من و دلایلم را ببینند البته یک عرض خواهی هم به چند نفر از دوستان بدهکارم که برای آن پستها نظر نوشته بودن متاسفانه نظراتشون حذف شد و امکان انتقالش نبود. به هر حال از این به بعد سعی دارم در این وبلاگ از روزمرگی و نحوه زندگی دانشجویان ایرانی مقیم تاجیکستان براتون بگم و در کنارش مطالب مهم را نیز دسته بندی کنم و بدون این حاشیه ها در صفحات جداگانه و بصورت کاملاً روشن و با عنوان دقیق برای آنهایی که دقیقاً بدنبال هدف مشخصی به اینجا سر می زنند بگذارم. هفته آینده نمایشگاهی از دانشگاههای ایران در تاجیکستان بر قرار خواهد شد ببینیم چکار می کنند و آبرومون را می خرند یا نه ؟

هر چند ایران از لحاظ علمی و سطح رفاهی دانشجویان و دیگر مسائل از تاجیکستان بسیار جلوتر است ولی باید بگم تکنولوژی روز که بیشتر وابسته به کامپیوتر است خیلی سریع در کشورهای دیگر توسعه پیدا می کند و شاید زیر ساختهایش آنقدر زمان بر نباشد و بطور مثال می بینی یک شرکت با خرید تجهیزات به روز ناگهان از یک شرکت قدیمی و با قدمت که وسایلش قدیمی شده ناگهان چندین گام جلو می افتد و خدمات بهتری ارائه می دهد.

شاهد مثال چند وقت پیش یکی از دوستان از دانشگاه تکنیکی تاجیکستان برام تعریف می کرد همزمان با تغییر روش امتحان در دانشگاه که قبلا براتون گفته بودم دیگر دانشجویان برای پاسخ به سوالات از کامپیوتر استفاده می کنند !!! باور کنید خودمون هم شاخ درآورده بودیم وقتی شنیدیم اینجا که تازه دارن با کامپیوتر آشنا می شوند ؟ و کلاسهای کامپیوتر دانشگاه از روشن کردن و کارایی موس برای دانشجویان می گویند حالا امتحان با کامپیوتر می گیرند ؟ خلاصه روش به این منوال بود که دانشجویان در تعدادی وارد سالن کامپیوتر  می شدند و کدی که به هر کدام قبلا داد شده بود را وارد می کردند پس از آن مشخصات کامل خود را می دیدند و با تایید آن سوالات امتحانی که بصورت تست بود ظاهر می شد و  گزینه مناسب را انتخاب می کردند پس از تایید کل جوابها بلافاصله از درسی یا اشتباه بودن کل پاسخها مطلع می شدن و این برای آنها به ثبت می رسید.

فکر نکنم هنوز هیچ یک از دانشگاههای ما به این صورت امتحان بگیرند اگر خبر دارید به من هم بگید؟؟

خلاصه این تکنولوژی جدید احتیاجی به از اول آغاز کردن ندارد و از هر کجا که کار را یاد بگیری و گام برداری تقریباً برابر بقیه کشورها و شاید جلوتر آنها حرکت کنی. البته زمانی ما نیز این را در کشور خودمون تجربه کردیم و شاید ارسال الکترونیکی نامه های اداری در دانشگاهها و بعضی از وزارتخانه های ایران گواهی بر این موضوع باشد.

نویسنده : دانشجو ; ساعت ٤:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٤/۱٢
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک