پاییز و 16 آذر روز دانشجو

با سلام

بعد از سرمای زود هنگام با سپری شدن چند روزی با هوای نسبتاً گرم در این ایام پاییزه، درختان مهلت برگ ریزان پیدا کردند جای همه دوستان خالی منظره برگ ریزان در تاجیکستان بسیار زیباست با تمام سختی های غربت ولی دیدن مناظر طبیعی همیشه روان آدمی را شاد می کند و امید به زندگی را بیشتر می کند شاید برایتان جالب باشد که بگویم ناگهان مشاهده می کنی درختی اکثر برگهایش فرو می ریزد تمام سطح زمین را برگ فرا گرفته و کپه های برگ در هر دو سوی خیابان جمع شده است . درختان در این فصل از سال هر کدام به رنگی درآمده است در زیر عکسهایی را از طبیعت زیبای پاییزۀ اینجا را برایتان می گذارم.

 پاییز در تاجیکستان

 

پاییز در تاجیکستان 

16 آذر روز دانشجو در اینجا نیز مانند بقیۀ مکانهای دانشجویی مراسمی برگزار شد گردهمایی دانشجویان ایرانی مقیم تاجیکستان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه بود از انجمن دانشجویی اینجا نگفتم براتون حالا موقعیت خوبی هست که بگم؛ بعد از اینکه دانشجویان اینجا دیدند که برای احیاء حق باید دارای انجمن باشند تا لااقل از حداقلهایی که برای دانشجویان قرار می دهند برخوردار شوند تصمیم به تشکیل انجمنی گرفتند که الان زمان زیادی از تشکیلش نمی گذرد حدوداً کمی بیش از یکسال، با این حال اقدامات مثبتی را برای دانشجویان انجام داده که شاید مهمترینشان گرفتن تخفیف 20 درصدی بلیت هواپیما برای دانشجویان حضوری است که با نامه ای از انجمن و تایید سفارت ، می توانید از آن برخوردار شوید البته فقط پرواز رفت و برگشت از دوشنبه به مشهد با شرکت آسمان ، دیگه گرفتن سهمیه دانشجویی برای رفتن به حج است که هنوز کسی استفاده نکرده!! و همچنین بیان  اینکه تعدادی ایرانی به عنوان دانشجو در تاجیکستان مشغول به تحصیل هستند در گردهمایی های دانشجویان خارج از کشور ، با توجه به صحبتهایی که آقای توده کشت رئیس انجمن در جلسه کرد قرار شده نشریۀ دانشجویی نیز به چاپ برسه و کارهای دیگری از این قبیل انجام شود. سفیر ایران آقای دکتر شعر دوست هم قولهای مساعدی در مورد تامین هزینۀ اینجور کارها را به دانشجویان داد. 

16 آذر روز دانشجو سفارت

/ 3 نظر / 28 بازدید
جاده ها

سلام تشکیل انجمن را تبریک می گویم. خوشا به حال شما، تهران آن قدر آلوده شده است که تابستان و پاییز و بهار و زمستان به یک رنگ است یعنی سیاه!

جاده ها

سلام تشکیل انجمن را تبریک می گویم. خوشا به حال شما، تهران آن قدر آلوده شده است که تابستان و پاییز و بهار و زمستان به یک رنگ است یعنی سیاه!

fadayerahbar

سلام، مگر ساواکی ها، ببخشید منظورم سپاه و نیروی قدس بود، در عربستان هم مقاطعه کار هستند که می‌خواستند این عرب رو در آمریکا بکشند. فکر می‌کنم تو ایران همه شرکتهرا خریده باشند و چون جا تنگ شده رفتند تو عربستان هم شلوغ کنند تا قرارداد ببندند. چند سال پیش موقع افتتاح فرودگاه اینها باند را اشغال کردند و زوری قرارداد گرفتند. همه چیز پول هست. چون دزدها زیاد شدند منظورم احمدی‌نژاد و دار و دستش، سپاه باید در خارج سفیر عربستان را بکشه تا قرارداد بگیره. واقعا که کشورمون پیشرفت کرده. یا صاحب الزمان با نام تو اینها جنایت کردند و اسمش را اسلام گذاشتند. امام خمینی وقتی‌ فوت کردند یک قران نداشتند شرم بر شما.