بارش تگرگ اردیبهشت ماه

با سلام به دوستان و خوانندگان عزیز جای همگی خالی تا از هوای تازه و پاک تاجیکستان تنفس کنید این روزها بارانهای بی امان شبانه روز می بارد گویی تمامی ندارد تا به حال این جور بارانی را ندیده بودم سرعتش خیلی زیاده و دانه هایش بسیلر درشت انگار که باران استوایی است طولی نمی کشد که همه جا پر از آب می شود و اگر کمتر از یک دقیقه هم در این باراش حرکت کنید حتی لباس زیرتون هم خیس می شود خلاصه اینکه دیگه عادت کردیم هر چند خیلی جالب است و غافلگیر کننده است و بعضی موقعها به مدت کمی بعد از بارش باران ، سریع آفتاب بیرون می آید و انگار که نگار امروز سالروز غلبه نیروهای شوروی سابق بر آلمان است و به همین مناسبت تعطیل عمومی است خدایش نمی دونم قسمت چی بود که صبح زمان برگزاری مراسمها هوا کاملا خوب بود و دقیقا از 1 بعدظهر ناگهان تغییر کرد و باران شروع شد نمی دونید چه جوری می آمد ناگهان هم تبدیل شد به تگرگ خیلی برام عجیب بود این موقع سال پس از نیمه اردیبهشت آنچنان تگرگی بارید که تقریبا زمین را سفید پوش کرد بنظرم کاملا محصولات کشاورزی را نابود کرده باشد بیچاره کشاورزان خلاصه در کل تصویر جالبی را دیدم که عکسش را براتون می ذارم شما هم لذت ببرید.

بارش تگرگ در اردیبهشت ماه تاجیکستان

بعد از این بارش  هم به خیابان رفتم که چشمتون روز بد نبینه همه جا را آب گرفته بود و واقعا داشت سیل راه می افتاد تا به حال خیابان رودکی را اینجوری ندیده بودم آب گلالوده همه جا را گرفته بود و مردم سر در گم به دنبال بلندی و سرپناه می گشتند و بعضی ها هم مثل من تند تند با موبایل عکس می گرفتند که خداوند در کمتر از چند دقیقه چگونه بندگانش را عاجز کرده؟!!

خیابان اصلی دوشنبه بعد از باران (بگم سیل بهتره) 

راستی چون کم کم دارند دانشجویان دکترا به تاجیکستان می آیند تا یادم نرفته بگم خیلی ها را می بینم پرواز روز شنبه را انتخاب می کنند تا اول هفته اینجا باشند و کارهای خودشان را پیش ببرند ولی وقتی می آیند اینجا تازه متوجه می شوند شنبه و یکشنبه ها اینجا تعطیل است و عملا 2 روز اول را بیکار در انتظار می گذرانند پس یادتون باشه بهترین پرواز سه شنبه است که به اینجا بیایید چون حداقل از فرداش می توانید پیگیر کارهایتان باشید.

شاد و سر بلند باشید

/ 3 نظر / 46 بازدید
محمد سمیعیانی

دنبال مطلبی بودم که یکباره وبلاگی را دیدم در مورد دانشجویان تاجیکستان خیلی برام جالب بود مطالب وبلاگ شما موفق باشید .

راضیه ح طباطبایی

مرسی مطالب مفیدی بود. لطفا در باره ی ری سرچ ادبیات فارسی در مقطع دکتری اگر اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید. با تشکر

fadayerahbar

سلام، مگر ساواکی ها، ببخشید منظورم سپاه و نیروی قدس بود، در عربستان هم مقاطعه کار هستند که می‌خواستند این عرب رو در آمریکا بکشند. فکر می‌کنم تو ایران همه شرکتهرا خریده باشند و چون جا تنگ شده رفتند تو عربستان هم شلوغ کنند تا قرارداد ببندند. چند سال پیش موقع افتتاح فرودگاه اینها باند را اشغال کردند و زوری قرارداد گرفتند. همه چیز پول هست. چون دزدها زیاد شدند منظورم احمدی‌نژاد و دار و دستش، سپاه باید در خارج سفیر عربستان را بکشه تا قرارداد بگیره. واقعا که کشورمون پیشرفت کرده. یا صاحب الزمان با نام تو اینها جنایت کردند و اسمش را اسلام گذاشتند. امام خمینی وقتی‌ فوت کردند یک قران نداشتند شرم بر شما.